Lekki i praktyczny wózek

Sklepy z artykułami dla niemowląt posiadają szeroki wybór produktów, które są niezbędne przy małym dziecku od urodzenia, aż do osiągnięcia nawet trzech lat. Kompletowanie wyprawki wprawdzie ma miejsce jeszcze przed narodzinami dziecka, to wiele produktów można odłożyć na później, gdyż nie wszystko jest potrzebne od pierwszych tygodni życia.

Dla jakiego dziecka jest wózek spacerowy?

lekkie wózki dziecięce spacerowe tanieDzieci przez pierwsze miesiące życia, nie potrafią się przewracać z boku na bok, siedzieć czy raczkować. Jedyne co mogą to leżeć na plecach, więc na tym etapie trzeba maluszkowi zapewnić wózek z płaskim dnem. Jest to popularna gondola, która jest przydatna do momentu, aż dziecko nie zacznie stabilnie samodzielnie siedzieć. Później trzeba dziecku zapewnić popularną spacerówkę, w której będzie jeździć w pozycji siedzącej. Jeżeli chcemy kupić niezawodne i lekkie wózki dziecięce spacerowe tanie modele znajdziemy w sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór modeli różnych producentów. Wózek dla dziecka przede wszystkim powinien być bezpieczny, a więc musi być dobrze wyważony, stabilny i posiadać dobre hamulce. Wózki spacerowe mają dwa rodzaje stelaży, jedne są wykonane z aluminium, a drugie ze stali. Aluminiowe rurki są znacznie lżejsze niż stalowe, więc taki model lepiej się sprawdzi w mieście, gdzie jest sporo przeszkód do pokonania. Wysokie krawężniki, strome schody,  podjazdy czy kostka brukowa, powodują, że jazda staje się prawdziwym wyzwaniem dla mamy. Lekki wózek spacerowy bez problemu sobie poradzi w takich warunkach, bo jest zwrotny. Im dziecko jest starsze, tym mniej korzysta z wózka, bo woli samodzielnie pokonywać kilometry, ciesząc się każdym krokiem, jednakże wózek zawsze się przydaje, kiedy chcemy jechać w daleką podróż. Wybór wózków dziecięcych jest tak duży, że na pewno każdy rodzic znajdzie idealny model.

Wózek spacerowy wcale nie musi dużo kosztować, bo na rynku działa wielu mniej znanych producentów, którzy oferują równie dobre produkty w znacznie niższej cenie. Często płacąc kilka tysięcy za wózek, płacimy za markę, ponieważ jest on przeważnie wykonany z tych samych materiałów i surowców, ale nie posiada loga znanej marki. Tanie i dobre wózki spacerowe dostaniemy już za około pięćset pięćdziesiąt – dziewięćset złotych.