Ładne karnisze na firany

Nie wszyscy lubią mieć w oknach powieszone firanki. Jednak jeśli mamy za oknami kolejny dom lub blok to z pewnością w oknach mamy jakieś zasłony czy rolety. Firany i zasłony można powiesić na szynach lub karniszach. Te drugie są zdecydowanie bardziej nowoczesne i pasują do wielu pięknie urządzonych mieszkań. Takie karnisze kupimy w wielu kolorach oraz o różnych wymiarach. Cena za karnisze metalowe zależy od producenta.

Karnisze do stylowych pomieszczeń

nowoczesne karnisze metalowe podwójneW ostatnim czasie nowoczesne karnisze metalowe podwójne stały się bardzo popularne. Mogą to być karnisze w srebrnym, złotym, czarnym lub białym kolorze. Dostępne są matowe lub w połysku. Zazwyczaj średnica rurek od karniszy ma około 2 cm i są one wykonane z metalu, który został pokryte powłoką galwaniczna oraz warstwą lakieru. Dzięki temu mamy gwarancję długoletniego użytkowania. Zazwyczaj takie karnisze są dosyć masywne oraz mają duże i mocne podstawy wspornika, które montowane są do ściany. Do karnisze potrzebujemy także komplet żabek na których możemy powiesić zarówno ciężka zasłona jak i delikatną wręcz zwiewną firanę. Karnisze występują w różnych długościach, a cena ich zaczyna się od około 100 zł. Pełnią one funkcję nie tylko podtrzymującej naszą firmę czy też zasłonę. Ładnie dobrany Karnisz o eleganckim wyglądzie będzie stanowił także formą dekoracji naszego pomieszczenia. Dlatego też w nowoczesnych mieszkaniach, biurach czy gabinetach lekarskich z pewnością mamy bardzo ładne karnisze w oknach. Zakończenia do karniszy także są w różnych wzorach. Począwszy od zwyczajnej kulki poprzez diamenty i inne ozdobione elementy.

Jeśli chcemy by nasze pomieszczenie nabrało fajnego charakteru powinniśmy je doskonale urządzić oraz umeblować. Takie dodatki jak doniczki na oknach lub nawet karnisze są także niezwykle istotne. Duże karnisze podwójne służą do zawieszania różnego rodzaju ozdób w oknie lub firany wraz zasłoną. Jest to fajna alternatywa dla osób, które w porach wieczornych chcą przesłaniać mocniej swoje okna. Nowoczesny design karnisze sprawił, że w naszych oknach coraz częściej są one montowane. Niektóre karnisze mają tory przypominające szyny firanowe. Te z kolei są zdecydowanie droższe i jest ich mniej w sprzedaży w popularnych sklepach internetowych lub stacjonarnych.