Kurtka do jazdy snowboardowej

Odzież snowboardowa do jazdy profesjonalnej musiała być znacznie lepiej dopasowana i o wiele wygodniejsza niż zwykłe ubranie zimowe, jakiego używali amatorzy i rekreacyjni snowboardziści. Zaawansowane style jazdy oraz najtrudniejsze trasy wymagały bowiem posiadania najlepszego sprzętu, chroniącego przed ekstremalnymi temperaturami, aczkolwiek jednocześnie wygodnego i nie krępującego ruchu.

Profesjonalna kurtka do jazdy snowboardowej

kurtki snowboardowe sklepZwykłe kurtki zimowe nieszczególnie sprawdzały się w trakcie jazdy wyczynowej, gdyż krępowały ruchy i utrudniały wykonywanie najbardziej agresywnych, szybkich manewrów, jakie były podstawą zaawansowanych technik snowboardowych. Profesjonaliści i weterani znacznie częściej wyposażali się więc w odzież o wiele bardziej przystosowaną do zadania jakie miała spełniać. Nowoczesne kurtki snowboardowe były więc dość podobne do odmian motocyklowych, posiadając niemal identyczne osłony z tworzyw sztucznych, choć od wersji motocyklowych były znacznie lżejsze i wygodniejsze. Przede wszystkim, nie ograniczały swobody ruchu, pozwalając snowboardziście na wykonywanie dowolnych manewrów podczas jazdy, a jednocześnie chroniły nie tylko przed niskimi temperaturami, ale również przed upadkiem, dzięki elastycznym wkładkom, osłaniającym najbardziej podatne na kontuzje części ciała. Profesjonalne kurtki czasem pojawiały się w amatorskich sklepach dla entuzjastów snowboardu, aczkolwiek zdarzało się iż były to wersje o słabej jakości, nie mające tych samych zalet co firmowe kurtki, polecane przez najbardziej doświadczonych snowboardzistów z bardzo długim stażem w sporcie. Dla wielu zaprawionych miłośników jazdy na desce bardzo atrakcyjny był fakt, iż kurtki snowboardowe sklep mógł sprowadzić prosto od producenta, zwłaszcza jeśli był autoryzowanym punktem sprzedaży marki.

Możliwość sprowadzenia dowolnego modelu kurtki w wybranym rozmiarze była zdecydowanie wygodniejsza i szybsza niż poszukiwania pożądanej kurtki w sklepach stacjonarnych, a także znacznie pewniejsza, gdyż niejednokrotnie snowboardziści wybierali modele o dość ograniczonej dostępności, nie pojawiające się często w sklepach. Zakupy w firmowych punktach oznaczały również znacznie lepsze warunki zakupu, oraz możliwość otrzymania gwarancji jakości.