Które suszarki do rąk są najlepsze?

Właściwe dbanie o higienę dłoni, szczególnie w obecnych czasach, jest bardzo ważne. Źle umyte ręce są bowiem głównym transmiterem wirusów i bakterii do naszych organizmów. Nie mniej ważne niż dobre umycie rąk jest jednak również ich odpowiednie osuszenie.

Zalety suszarek elektrycznych do rąk

suszarki kieszeniowe do rąkWiększość osób zdaje sobie już sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie dbanie o czyste dłoni. Nadal jednak zbyt mało uwagi poświęcamy ich dokładnemu suszeniu co jest dużym błędem. Źle osuszane, wilgotne dłonie od razu po myciu staja się doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii czy wirusów. Z tego też względu warto stosować suszarki kieszeniowe do rąk. Jest to rodzaj suszarek elektrycznych do dłoni, które dotychczas były stosowane zwłaszcza w toaletach publicznych czy galeriach handlowych. Obecnie, ich zalety sprawiły, że suszarki elektryczne są stosowane również w biurach czy innych zakładach pracy a także w domach prywatnych. Szczególnie zaleca się stosować suszarki elektryczne do rąk typu kieszeniowego, których nazwa jest związana z ich budową. Aby wysuszyć ręce, trzeba je bowiem umieścić w specjalnej kieszeni. Tam, dzięki powietrzu krążącemu w zamkniętym obiegu, suszenie rąk odbywa się znacznie szybciej niż w innych suszarkach do rąk. Dodatkowo, cześć nowoczesnych suszarek kieszeniowych, jest wyposażonych w dodatkowe filtry, na przykład HEPA, dzięki czemu wszystkie zarazki znajdujące się na wylocie powietrza suszarki są natychmiast neutralizowane. Suszarki wbrew pozorom są znacznie bardziej ekologiczne niż na przykład ręcznik papierowy. Po pierwsze suszenie rąk przy ich pomocy trwa wyjątkowo krótko, więc zużycie prądu nie jest duże. Po drugie, aby osuszyć dokładnie ręce przy użyciu ręcznika papierowego trzeb zużyć bardzo dużo jego arkuszy, co nie jest dobre dla środowiska naturalnego. Biorąc to wszytko pod uwagę, nie powinna dziwić nas rosnąca popularność suszarek elektrycznych do rąk. Są to bowiem produkty ekologiczne i ekonomiczne, można je stosować zarówno w miejscach publicznych jak i w domach.

Odpowiednie suszenie dłoni jest równie ważne co ich mycie. Tylko w ten sposób możemy zmniejszyć naszą podatność na wszelkie infekcje dróg oddechowych czy choroby układu pokarmowego. Aby dobrze osuszyć ręce po ich myciu, warto korzystać z elektrycznych suszarek.