Korzyści suszu konopnego

 

Na rynku dostępne jest coraz więcej produktów konopnych. Dużą popularnością cieszą się kosmetyki konopne. Ekstrakty z konopi używane są do maści. Konopia zwiększa odporność naszej skóry na reakcje alergiczne. Tego typu kosmetyki warto dodać do codziennej pielęgnacji skóry.

Wykorzystanie suszu konopnego

susz konopnyProdukty zawierające w składzie olejek konopny z CBD, wykazują silne działania nawilżające. W naszym kraju susz konopy nie wzbudza dobrych skojarzeń. Wiele ludzi uważa go za narkotyk. W suszu konopi znajduje się kannabidiol (CBD) oraz tetratetrahydrokanabinolu (THC). Substancja CBD nie jest psychoaktywna. Do suszu konopnego używane są kwiaty konopi. W Polsce legalne są produkty o stężeniu THC do 0,2%. Kannabidiol posiada potencjał kliniczny. Suplementy zawierające susz konopny świetnie się sprawdzą w przypadku niedoborów substancji odżywczych w organizmie. Substancja CBD działa pozytywnie na układ nerwowy, wprowadza homeostazę organizmu. Konopia hamuje rozwój komórek nowotworowych, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest pomocna u osób zmagających się z depresją, nerwicą, bezsennością. Kannabidiol wspomaga regenerację kości po załamaniach. Susz konopi można kupić w postaci naparów, herbat, nalewek itp. Może być stosowany jako dodatek do sałatek. Susz CBD posiada działanie terapeutyczne na układ nerwowy.W Polsce konopia medyczna jest wpisana na listę ziół leczninych.

Susz przez wiele osób mylony jest z marihuaną, ponieważ oba składniki pochodzą z tego samego gatunku roślin tzw. cannabis sativa L. W obu przypadkach używane są pyłki żeńskie i męski. Jednak to płeć żeńska odróżnia susz konopny od marihuany. Rośliny żeńskie konopi produkcją pąki, które są wykorzystywane w celach psychoaktywnych lub do uzyskania efektów niepsychoaktywnych.