Kiedy warto kupić optymalizerkę?

 

W zakładzie, zajmującym się obróbką drewna stosuje się specjalistyczne maszyny, których nie spotkamy w żadnej innej branże. Czasem słysząc jakaś nazwę maszyny amator nie ma najmniejszego pojęcia, o czym mowa. Natomiast stolarz czy pracownik tartaku doskonale wie o czym mowa i jest w stanie podać techniczne parametry urządzenia.

Zalety wykorzystania optymalizerki

optymalizerka do drewnaPraca w warsztacie, zajmującym się obróbką materiału drzewnego nie byłaby możliwa, gdyby nie użycie specjalistycznych maszyn, często o skomplikowanym układzie podzespołów i innych elementów. Zastosowanie przyrządów wykorzystujących siłę ludzkich mięśni byłoby w tym przypadku bardzo niewydajne, a termin realizacji zleceń uległby znacznemu wydłużeniu. Z tego względu obecność w takim miejscu odpowiednich pił tarczowych czy ułatwiających pracę podajników jest obowiązkowa. Często wykorzystywanym sprzętem jest też optymalizerka do drewna. Maszyna ta służy do precyzyjnego wykonania cięcia poprzecznego. W przypadku użycia tego rodzaju sprzętu właściwie nie jest konieczny żaden wkład pracy ludzkiej, bowiem za wszystko odpowiada elektronika i automatyczne sterowanie. Jest to bardzo istotne, bowiem eliminujemy w w ten sposób ryzyko wystąpienia wypadku, a jak powszechnie wiadomo praca w zakładzie stolarskim, gdzie na każdym kroku mamy do czynienia ze sprzętem wyposażonym w ostre noże i piły nie należy do najbezpieczniejszych. Na docenienie zasługuje również fakt, że wykonane cięcie jest niezwykle dokładne i precyzyjne.

Ważnymi czynnikami, które należy brać pod uwagę w przypadku zakładu zajmującego się obróbką drewna jest wydajność pracy oraz bezpieczeństwo pracowników. Obecnie coraz częściej stosuje się w pełni zautomatyzowane maszyny, które właściwie eliminują konieczność obcowania pracowników w zagrażającymi ich zdrowiu ostrzami czy piłami.