Jakie typy gniazdek możemy kupić w sklepie?

 

Gniazdka ścienne i listwy elektryczne są jednymi z najważniejszych elementów, zapewniających dostęp do energii elektrycznej w naszym domu. Jednak gniazdka mogą dzielić się także na inne typy. Dzieje się tak dlatego, iż w naszych domach i mieszkaniach zostają doprowadzone media, które mogą wymagać instalacji innego typu gniazdek. Aby zapewnić ich odpowiedni wybór i sposób montażu, musimy odwiedzić sklep lub hurtownię z akcesoriami elektrycznymi.

Gniazdka dla domu dostępne w hurtowniach

gniazdka sklepPodstawowym elementem zapewniającym dostęp do energii elektrycznej w naszym domu są gniazdka, które są wyposażane w hermetyczne rozwiązania. Gniazdka elektryczne mogą zatem być odporne na działanie wilgoci i wody, a także posiadać rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo podłączania wielu urządzeń elektrycznych. jednak kupując profesjonalne gniazdka sklep może zaoferować nam specjalne gniazdka antenowe, które są zaprojektowane w niezwykle charakterystyczny sposób. Gniazdka tego typu pozwalają na wyprowadzenie sygnału telewizyjnego i radiowego, który może płynąc z anteny, która jest umieszczona na dachu. Kolejnym typem gniazdek używanych w tych czasach są modele, zapewniające przesyłanie danych i podłączanie urządzeń komputerowych. Za pomocą tego typu gniazdek możliwe staje się zapewnianie podłączenia do internetu w wielu przypadkach. Przesył danych może byc prowadzony także z użyciem łączy światłowodowych. Podobnym podtypem gniazdek ściennych oferowanych przez sklepy i hurtownie są gniazdka multimedialne. Mogą one służyć jako elementy przesyłu danych audio lub wizyjnych. Gniazdka multimedialne służą do rozgałęzienia sygnału dla telewizorów oraz systemów audio, bez konieczności rozciągania zewnętrznych systemów przewodowych. Gniazdka multimedialne są oferowane także osobom korzystającym ze złączy typu HDMI.

Duży wybór gniazdek ściennych pozwala na zaprojektowanie połączeń elektrycznych, multimedialnych czy teleinformatycznych w takich miejscach, gdzie mogą one spełniać swoją rolę w najlepszy sposób. podłączenia i gniazdka są zatem umieszczane za szafkami z telewizorem i systemem audio, powodując zmniejszenie konieczności rozciągania kabla. W wielu przypadkach możliwe jest także instalowanie gniazdek, które są dopasowane kolorystycznie do odcienia ściany.