Jakie funkcje pełnią fugi?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na założenie kafelków w swojej kuchni czy łazience. Oprócz bardzo estetycznego efektu, który zapewniają kafelki, sprawdzają się one bardzo dobre w miejscach, gdzie byłaby trudność z utrzymaniem czystości. Warto jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przestrzeni pomiędzy kafelkami.

Zalety fug marki Mapei

fugi mapeiKafelki, dzięki obniżonej cenie oraz zwiększonej dostępności, staja się obecnie niezwykle popularne. Korzystają z nich osoby prywatne, jak również właściciele różnych przedsiębiorstw, szczególnie lokali gastronomicznych. Główną zaletą i przyczyna popularności kafelków jest fakt, że są one najlepszym rozwiązaniem dla pomieszczeń, w  których normalnie byłyby trudności z utrzymaniem czystości, czyli na przykład kuchni czy też łazienki. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że kafelki, a szczególnie wolne przestrzenie pomiędzy nimi wymagają dodatkowego zabezpieczenia. W innym przypadku, pod nimi mogłaby się rozwijać pleśń, powodując nieprzyjemne zapachy, a także po czasie odpadanie kafelków. Najlepszym sposobem, aby się przed tym uchronić, są fugi Mapei. Fugi te to rodzaj spoiwa, które łączy z sobą kafle i zabezpiecza przed dostawaniem się pod nie wilgoci. W obecnych czasach nowoczesne preparaty tego typu mają inny skład, dzięki czemu posiadają bardzo przydane właściwości. Przede wszystkim, fugi Mapei, wchodzące w skład fug kompozytowych, nie żółkną wraz  z upływem czasu, przez co nasza łazienka czy też kuchnia będzie atrakcyjnie się prezentować przez długi czas. Po drugie, fugi te jeszcze lepiej chronią kafelki przed dostawaniem się pod nie wilgoci, zapewniają także bardzo dobry poziom odporności na tłuszcz. Sama aplikacja fug epoksydowych nie zajmuje zbyt dużo czasu, przez co zabezpieczanie w ten sposób kuchni czy łazienki pokrytej kafelkami trwa krótką chwilę. Fugi epoksydowe bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w zabezpieczaniu kafelków i innej glazury w mieszkaniach prywatnych, ale są także one coraz częściej stosowane w profesjonalnych zakładach pracy, gdyż bardzo dobrze chronią one przed tłuszczem.

Kafelki ciesz się obecnie ciągle rosnącą popularnością. Oczywiście, decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać o zabezpieczeniu ich przed wilgocią. Dzięki temu nie będą one odpadać, a pod nimi nie będzie rozwijać się pleśń.