Jaki szal na zimę?

Jak powszechnie wiadomo, wełna z merynosów to niezwykle ceniony surowiec, z którego wytwarzana jest odzież. Ze względu na swoje właściwości ubrania z wełny merino należą do produktów premium. Cechują je wspaniałe właściwości zatrzymujące ciepło i niepozwalające na wychłodzenie organizmu. Produkty z wełny merino polecane są szczególnie dla fanów górskich wędrówek. Dzięki ubraniom z wełny merino będą mogli oni cieszyć się z wyprawy.

Szale z wełny merynosów na zimę

szalik wełniany na zimęWełna merino pozyskiwana jest z owiec merynosów, które zamieszkują górzyste tereny Nowej Zelandii. W górach panują trudne warunki atmosferyczne, a temperatury wahają się od -20 do 40 stopni. Owce wspaniale przystosowały się do panujących warunków. Mówi się, że jedna owca może wyprodukować rocznie nawet kilka kilogramów wełny. Wielu ludzi decyduje się na ubrania wykonane z wełny merino, ponieważ są one niezwykle przyjemne w dotyku. Jeżeli ktoś zaczyna swoją przygodę z wełną merynosów, to szalik wełniany na zimę będzie świetnym wyborem. Klasyczna wełna może być kująca i szorstka, ale wełna merino jest bardzo miękka i miła w dotyku. Wełna ta świetnie reguluje temperaturę ciała. Świetnie izoluje ciepło. Zatem wytworzone przez ciało ciepło nie ucieka na zewnątrz. Jeśli chodzi o ciepłą pogodę, to wełna wspaniale odparowuje nadmiar ciepła, a skóra pozostaje sucha i nie przegrzewa się. Wełna z merynosów świetnie odprowadza wilgoć i pot i nie wchłania nieprzyjemnych zapachów. Odzieży z wełny merino nie trzeba tak często prać, ponieważ nie sprzyja ona rozwojowi bakterii. Szale z wełny merino często mają dodatek kaszmiru, równie cennej odmiany wełny. Takie szale są niezwykle gustowne i pasują każdemu. Wełna mrino jest ognioodporna, nie topi się pod wpływem wysokich temperatur. Wspaniale sprawdzi się dla fanów ognisk w górskich lasach.

Szal z wełny merino na zimę jest świetnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Wspaniale zatrzymuje ciepło pod szyją, chroniąc ją przed mrozem i wiatrem. Wełna z merynosów ma właściwości antystatyczne, co zapobiega elektryzowaniu i przyczepianiu się włosów do szala wykonanego z takiej wełny. Wełna jest niezwykle przewiewna i elastyczna, jej kształt zachowuje się na długie lata. Szal wykonany z wełny jest bardzo lekki, co jest jego niewątpliwą zaletą.