Jak zapobiec nagrzewaniu się pomieszczeń od słońca?

Jedną z głównych przyczyn silnego nagrzewania się pomieszczeń w mieszkaniu latem jest silna ekspozycja słoneczna. Szczególnie tyczy się to pomieszczeń, których okna wychodzą na południe, gdyż są one przez cały narażone na silne nagrzewanie. Na szczęście istnieją sposoby aby poradzić sobie z tym problemem, na przykład montując rolety lub żaluzje.

Zalety żaluzji fasadowych

żaluzje fasadowe poznańSilne nagrzewanie się pomieszczeń od słońca jest bardzo nieprzyjemne szczególnie w czasie fali upałów. Zwiększa to wydatki potrzebne na klimatyzacje, a także powoduje, że w danym pomieszczeniu praktycznie nie da się wytrzymać w ciągu dnia. Na szczęście istnieją sposoby, aby ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń od słońca, a tym sposobem są żaluzje fasadowe Poznań jest miastem, gdzie z łatwością znajdziemy firmy zajmujące się montażem tego typu żaluzji. Żaluzje tego typu, jak się okazuje, nie musza być stosowane wyłącznie w mieszkaniach, gdyż pasują również dobrze do nowoczesnych budynków, witryn sklepowych czy dużych, przeszklonych powierzchni. Żaluzje fasadowe, w odróżnieniu od innych, podobnych rozwiązań, takich jak rolety, nie zatrzymują światła słonecznego ale je odbijają dzięki temu ich skuteczność w zapobieganiu nagrzewania się pomieszczeń jest znacznie większa. Dodatkowo żaluzje mają to do siebie, że można sterować ilością światła która chcemy, aby wpadała do danego pomieszczenia. Szczególnie przydatne jest to wczesną wiosną, gdzie dobrze oświetlone przez słońce pomieszczenie nie jest jeszcze problemem ale dużą zaletą. Kolejnym plusem tego typu żaluzji jest fakt, że ich konstrukcja sprawia, że są one w pełni odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym nawet ulewny deszcz. Dzięki temu nie trzeba ich zdejmować, gdy pogoda znacząco się popsuje. Aby to było możliwe, trzeba wybierać takie żaluzje, które są wykonane z odpowiednio wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium czy stal cynkowana. Są dostępne również modele żaluzji wykonane z tworzyw sztucznych. Żaluzje są montowane albo na ścianie, albo we wnęce okiennej. Dzięki temu chronią one okno niezależnie od jego rozmiaru.

Jeżeli masz problem z silnie nagrzewającymi się w czasie upałów pomieszczeniami nie musisz inwestować w klimatyzację. Bardziej ekonomiczne okażą się rozwiązania, które nie dopuszczą do wpadania promieni słonecznych przez okno pomieszczenia. Szczególnie skuteczne okazują się wszelkie rolety i żaluzje.