Jak zaplanować urlop w Zakopanem?

Zakopane jest jednym z tych miejsc, do których chce się wracać. Jako zagorzała miłośniczka Tatr, staram się odwiedzać moje ukochane strony chociaż raz na rok czy dwa lata. Z racji tego, że wiem o tym regionie naprawdę sporo, postanowiłam się z wami podzielić kilkoma cennymi informacjami oraz wskazać, o czym pamiętać przy organizacji wypoczynku w naszych polskich Tatrach.

Polecane noclegi, atrakcje i lista rzeczy

tanie apartamenty zakopaneDo każdej podróży warto się odpowiednio przygotować, niezależnie od tego, czy jedziemy do lasu nad jezioro, czy do tropikalnej puszczy. Nie inaczej jest w przypadku Zakopanego, który wraz z Tatrami tworzy niepowtarzalny i niezapomniany klimat. Swoje przygotowania do wyjazdu w góry zawsze zaczynam od wyboru miejsca noclegowego. Kilka kwater zdążyłam już odwiedzić, dlatego też z chęcią doradzę wam, gdzie warto się zatrzymać. Moim zdecydowanym numerem jeden są hotelowe, tanie apartamenty Zakopane ma kilka takich obiektów, w których cena jest naprawdę niska jak na panujące warunki oraz fakt, że jesteśmy w obleganej stolicy Tatr. W pokojach znajdziemy wszystko to, czego nam potrzeba – wygodne łóżka, pojemne szafy, półki, stoliki oraz wygodne krzesła. Każdy apartament ma swoją własną łazienkę, telewizor oraz dostęp do bezpłatnego internetu. Jeżeli chcemy mieć więcej kontaktu z naturą, to warto też skorzystać z oferty tutejszych domków letniskowych, a szczególnie tych w góralskim stylu. Uważam, że każdy z nas chociaż raz powinien zatrzymać się w takiej kwaterze, by jeszcze lepiej poczuć klimat Podhala. Co do atrakcji, to z pewnością nie możemy odmówić sobie wycieczki na znane szczyty oraz nad Morskie Oko – uważam, że to obowiązkowy punkt na naszej wycieczkowej trasie. Jeżeli planujemy wędrówki po górach, to nawet mimo ciepłej pogody musimy pamiętać o odpowiednim ubraniu. Podczas podróży na szczyt musimy mieć ze sobą kurtkę, długie spodnie oraz wygodne buty. Należy wziąć ze sobą także pojemny plecak z prowiantem, który z pewnością doda nam energii po wyczerpujących wędrówkach.

Piękno i niezwykłość Tatr nie ma sobie równych. Te pełne niecodziennego klimatu góry są prawdziwą stolicą południa naszego kraju. Przy planowaniu wypoczynku w Zakopanem warto pamiętać o kilku najważniejszych punktach, które ułatwią nam organizację i jednocześnie pozwolą uniknąć niepotrzebnego stresu. Do najważniejszych kroków w realizacji wakacji zalicza się rezerwację noclegu, zaplanowanie atrakcji oraz spakowanie ważnych rzeczy.