Jak wygląda przedłużanie włosów?

 

Wiele kobiet uwielbia eksperymentowanie ze swoim wyglądem. O ile styl ubioru czy makijażu można zmienić dość łatwo, tak samo jak obciąć włosy, o tyle z krótkich włosów długich loków już szybko nie zrobimy. Na szczęście dla fanek zmian powstało przedłużanie włosów. Kilka słów o najpopularniejszych metodach przedłużania włosów polecanych przez fryzjerów w tekście poniżej.

Metody przedłużania włosów

przedłużanie włosów - szkolenia dla fryzjerówKobiety kochają eksperymentować ze swoim wyglądem, na szczęście mamy wiele sposobów, by szybko i diametralnie zmienić swój wygląd. Jedną z tych metod jest przedłużanie włosów. Pozwala ona na nie tylko na zwiększenie długości naszych włosów lecz także na zwiększenie ich objętości. Niektóre kobiety mają problem z zapuszczeniem swoich włosów, gdy tylko urosną trzeba je szybko ścinać z powodu łamania się końcówek. Inne kobiety natomiast zmagają się z przerzedzonymi włosami, przez co nie są w stanie ułożyć żadnej fryzury. Przedłużanie włosów poleca się również w takich wypadkach. Dla wielu to jedyny sposób, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami w dobrej kondycji. Jest kilka metod przedłużania metod. Najpopularniejszą z nich jest metoda keratynowa, która polega na zgrzewaniu włosów za pomocą keratyny (naturalnego białka występującego we włosach). Doczepiane pasma mogą być sztuczne lub naturalne (jednak jest to dużo droższe rozwiązania). Jeśli chodzi o przedłużanie włosów – szkolenia dla fryzjerów są przeprowadzane praktycznie w każdym większym mieście. Tego rodzaju szkolenia oferują praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat nie jednej, lecz kilku najpopularniejszych i najbardziej efektywnych metod przedłużania włosów. Z takiego szkolenia skorzystać mogą nie tylko pracownicy salonów fryzjerskich i gabinetów trychologicznych, lecz także indywidualne osoby chcące poszerzyć swoja kwalifikacje i umiejętności.

Nie można zaprzeczyć, że przedłużanie włosów to świetna możliwość na zmienienie swojego wizerunku. Niektórzy z nas nie mają możliwości naturalnego zapuszczenia włosów czy zwiększenia ich objętości, zagęszczenia. Dla takich osób ta metoda to jedyny sposób, by osiągnąć efekt, o jakim marzą. Czasem ten proces może być natomiast ratunkiem po decyzji, której się żałuje, czyli po zbyt pochopnym ścięciu swoich włosów. Taka decyzja czasem kończy się źle.