Jak wybrać odpowiednie buty ortopedyczne?

Dla prawidłowego ukształtowania stóp dziecka i zapobiegania ich deformacji niezbędny jest odpowiedni dobór obuwia ortopedycznego. Przy wyborze butów koniecznie trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnego lekarza i porad konsultantów salonów ortopedycznych. Wybierając buty ortopedyczne, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii.

Dobór butów ortopedycznych

buty memo w dobrej cenieButy powinny pasować dokładnie w rozmiarze. Nie mogą być za luźne, ale nie mogą też uciskać stopy dziecka. Dziecko musi przymierzyć oba buty razem. Podczas przymierzania warto włożyć palec między piętę dziecka a piętę buta i jeśli palec przechodzi z trudem lub jest zbyt luźny, to dziecko potrzebuje innego rozmiaru buta. Pozwól dziecku chodzić w nowych butach dłużej niż dziesięć minut, aby sprawdzić, czy w nowych butach jest mu wygodnie. Noga rośnie podczas chodzenia, a jeśli dziecku będzie niewygodnie, na pewno o tym poinformuje. U dzieci to normalne, że zmienia się buty co sześć miesięcy, biorąc pod uwagę szybki wzrost stóp, dlatego warto zainwestować w buty Memo w dobrej cenie. Po każdym spacerze trzeba regularnie badać stopy dziecka. Jeśli zauważy się na skórze odcisk oznacza to, że konieczne jest już kupowanie butów profilaktycznych o jeden rozmiar większych. Sztywny i szeroki podnosek butów Memo pomaga w wygodnym i przestronnym ułożeniu palców oraz ich swobodnym ruchu i dodatkowo chroni stopę podczas chodzenia. Dzieci często potykają się podczas chodzenia, ich chód jest niepewny. Dlatego lepiej jest zakryć czubek buta. Latem dozwolone są buty z odkrytymi palcami, czyli sandały ortopedyczne. Podeszwa butów ortopedycznych powinna być sztywna, ponieważ to zabezpiecza przed skręceniem więzadeł i stawów stopy, a jednocześnie musi być elastyczna i nie śliska, aby uchronić dziecko przed upadkami i urazami. Podeszwa powinna zginać się w przedniej części stopy przy niewielkim wysiłku. Zwiększona powierzchnia podparcia dzięki przedłużonej podeszwie stabilizuje stopę, a także pomaga dziecku czuć się pewniej. Dzieci ponadto bardzo lubią modne wzory nowoczesnych butów ortopedycznych.

W butach ortopedycznych Memo podeszwa wyposażona jest w system badań diagnostycznych, a na podstawie segmentów podeszwy, w których zauważono otarcia, można określić ryzyko wystąpienia płaskostopia lub obecności deformacji stóp dziecka. Dobre buty wykonane są ze skóry naturalnej, co pozwala stopie oddychać. Materiały te dobrze pochłaniają pot wytwarzany przez stopę, ponieważ gromadzenie się wilgoci powoduje dyskomfort i prowadzi do rozwoju chorób skóry.