Jak szybko sprzedać małą kawalerkę w Krakowie?

Na rynku nieruchomości jest dzisiaj taki ruch, że sprzedaż jakiejkolwiek nieruchomości to kwestia od kilku dni do kilku tygodni. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście mieszkania, ponieważ ich ceny są jeszcze w miarę przystępne dla wszystkich zainteresowanych. Chodzi po prostu o to, że za przykładowo dwieście tysięcy kupimy fajne mieszkanie, ale domu za te pieniądze nie kupimy. W dużych i prestiżowych miastach największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki.

Mała kawalerkę można dzisiaj dobrze sprzedać

mała tania kawalerka na sprzedaż w krakowieMałe mieszkania o minimalnym metrażu cieszą się największym zainteresowaniem. Wynika to z bardzo prostej przyczyny – ze względu na mały metraż niska jest cena takich nieruchomości. Nawet jeśli cena za metr jest bardzo wysoka to przy niewielkim metrażu można sobie na takie mieszkanie pozwolić. Za dwieście tysięcy złotych można kupić dzisiaj kawalerkę w największych miastach i najlepszych lokalizacjach. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli do sprzedaży jest mieszkanie o powierzchni stu metrów kwadratowych. Wtedy ceny w najbardziej prestiżowych lokalizacjach mogą dochodzić do kilku milionów złotych. W każdym razie lepsza mała tania kawalerka na sprzedaż w Krakowie niż duże mieszkanie w stolicy kraju. Mając do sprzedaży taką małą kawalerkę nie trzeba się zbytnio starać o klientów. Wystarczy jedynie skorzystać z pomocy dowolnego biura nieruchomości. Sprzedaż kawalerki to kwestia kilku dni. Bo dzisiaj na rynku nieruchomości mamy do czynienia z sytuacją, w której popyt jest znacznie większy niż podaż. Wynika to z tego, że do naszego kraju przybyło sporo emigrantów zarobkowych i wszyscy kupują na potęgę u Nas nieruchomości o minimalnych rozmiarach. Chcąc sprzedać kawalerkę trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać z ceną. Pomimo tak wielkiego popytu nikt z kupujących nie będzie przecież przepłacał.

Duży popyt na małe kawalerki wynika z tego, że można je kupić za możliwie najmniejsze pieniądze. Cena za metr kwadratowy kawalerki jest praktycznie taka sama jak w przypadku dużych mieszkań, ale mała powierzchnia robi skutecznie swoje jeśli chodzi o cenę. Sprzedaż kawalerki w dużym mieście nie powinna zająć dłużej niż kilka dni – pod warunkiem, że nie przesadzimy z ceną. Mała powierzchnia sprzedawanego lokalu nie daje dużych możliwości w kwestiach ceny.