Jak bezpiecznie unieruchomić pacjenta?

Niektóre zabiegi wykonywane w szpitalach mogą wymagać unieruchomienia osoby chorej. Ważne jest, by zrobić to w sposób , który zapewni bezpieczeństwo osobie chorej i jego otoczeniu, a jednocześnie nie spowoduje jakiś obrażeń tudzież dyskomfortu. W tym celu zazwyczaj wykorzystywane sa specjalne pasy medyczne.

Jaki pasy medyczne są najlepsze?

medyczne pasy skórzane do unieruchomienia pacjentaPodczas niektórych zabiegów wymagane jest unieruchomienie pacjenta. W szczególności tyczy to osób, które nie kontrolują sowich odruchów, pacjentów szpitali psychiatrycznych i domów opieki, jak również i dzieci. W tym celu wykorzystywane są najczęściej medyczne pasy skórzane do unieruchomienia pacjenta. Przed zakupem takich pasów trzeba zwrócić na kilka czynników. Bardzo ważne jest więc, by pasy te były faktycznie solidne. Nie powinno być się ich dać rozerwać w żaden sposób, a jedynym sposobem na uwolnienie się od nich powinno być ich odpięcie. Coraz częściej pasy takie są wyposażone w specjalne zapięcia magnetyczne, które uniemożliwiają ich odpięcie komukolwiek poza personelem szpitala. Oprócz wytrzymałości pasy takie muszą być również neutralne dla zdrowia pacjenta. Dlatego też najlepiej by wykonane były z naturalnych surowców, takich jak skóra. Dzięki temu oprócz odporności na zrywanie, nie spowodują również żadnych zmian na skórze. Niedopuszczalne jest, by używanie pasów medycznych powodowało jakiekolwiek widoczne ślady na skórze. Mowa tutaj o otarciach naskórka, czy też zasinieniach. Wybierając pasy, trzeba więc skoncentrować się na ich wytrzymałości, połączonej z brakiem dyskomfortu dla pacjenta. Obecnie na rynku można bez trudu znaleźć pasy, które są określane jako medyczne. Pod żadnym pozorem nie można jednak kupować takich, które nie posiadają certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo ich użycia. Dlatego też, wszystkie akcesoria medyczne, w tym również i pasy medyczne, należy kupować jedynie w profesjonalnych hurtowniach medycznych, czy tez internetowych aptekach. Tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że używanie tgeo typu akcesoriów jest w stu procentach bezpieczne dla pacjentów.

Niektóre typy zabiegów medycznych mogą wymagać unieruchomienia pacjenta. Aby go unieruchomić, należy korzystać jedynie z certyfikowanych pasów. Jest to bardzo ważne, aby były one jednocześnie wytrzymałe, ale z drugiej strony by były bezpieczne dla pacjenta.