Internetowe kursy związane z nauką medytacji

O medytacji mindfulness dopiero zaczyna być głośno, choć tak naprawdę wielu z nas nieświadomie stosuje ją od czasów dzieciństwa. Medytacja ta polega na odwróceniu swojej uwagi od problemów i skupieniu jej na czymś innym. Możemy tego nauczyć się samodzielnie lub też skorzystać z kursów, które przyspieszą cały proces.

Jak nauczyć się medytacji 

kurs mindfulness onlineZ pewnością każdy z nas pamięta czasy z dzieciństwa, gdy nasi rodzice starali się odwrócić naszą uwagę od jakieś przykrej sytuacji, która nam się właśnie przydarzyła sprawiając, że całe nasze skupienie było przekierowane z tego, co wywołało w nas złość lub smutek na na przykład ślicznego kotka, misia, czy bajkę. W ten sposób szybko się uspokajaliśmy, zapominaliśmy i życie toczyło się dalej. Na tym też poniekąd polega medytacja. Na odwróceniu uwagi naszego umysłu od przykrych zdarzeń, traum oraz myśli z nimi związanych i przekierowaniu jej na przykład na otaczające nas dźwięki lub to, co w danej chwili fizycznie czujemy. Medytacji tej można oczywiście nauczyć się samemu choć warto też zapisać się na kurs mindfulness online gdzie zostanie nam przedstawiona zarówno teoria, jak i badania oraz oczywiście praktyka. W ten sposób zyskamy znacznie więcej wiedzy, co pozwoli nam jeszcze bardziej świadomie skupiać się na tym, co tu i teraz i po prostu lepiej i głębiej medytować zwłaszcza, że na początku najczęstsze problemy z jakimi zmagamy się próbując medytować, dotyczą problemu z pozbyciem się myśli całkowicie z naszej głowy.

Choć staramy się z całych sił skupić swoją uwagę na tym, co nas otacza i po prostu dzięki temu przestać na chwilę myśleć, to po chwili odnosimy wrażenie, jakby nasz umysł nas sabotował sprawiając, że myśli te są jeszcze bardziej natarczywe. To normalne, ponieważ dla naszego mózgu nagle zmienia się schemat do którego był on przyzwyczajony. Właśnie dlatego warto skorzystać z kursów, które zapobiegną podobnym sytuacjom.