Ile kosztuje waporyzator?

 

Początki waporyzacji miały miejsce w Kalifornii, już na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jednakże ówczesna technologia nie pozwalała na stworzenie małych, wydajnych urządzeń, które nadawałyby się do produkcji na masową skalę, toteż pomysł został zarzucony, a sięgnięto po niego ponownie dopiero kilka dekad później.

Jakie waporyzatory są najlepsze?

waporyzatorWaporyzacja to nic innego, jak proces, w którym z ziół oraz ich koncentratów zostają odparowane wszystkie substancje czynne. Natomiast w praktyce, poddaje się jej susz marihuany CBD, a także inne produkty konopne. Najważniejsze jest jednak to, że w przypadku odparowywania nie mamy do czynienia ze spalaniem, w związku z czym nie inhalujemy się gorącym, gryzącym, rakotwórczym dymem, a chłodną i gęstą parą wodną. Jest ona nasycona składnikami czynnymi legalnej marihuany, a nie substancjami smolistymi i związkami kancerogennymi, które standardowo uwalniają się w procesie palenia. Jeżeli chodzi o to, jakie waporyzatory są najlepsze, to w naszej opinii lepiej postawić jest na te przenośne. Dlaczego? Powód jest prosty – swoboda korzystania i niskie zużycie suszu niż w przypadku palenia. Bowiem przenośne vaporizery są małe, dyskretne i z łatwością zmieścimy je w kieszeni kurtki lub spodni. Możemy ich użyć w dowolnym miejscu i chwili, albowiem podgrzewanie suszu trwa zaledwie kilkanaście sekund, a w najnowszych urządzeniach nawet kilka. Solidny waporyzator znanej marki to wydatek jakichś 800-900 złotych. Oczywiście znajdziemy też modele droższe, jednakże mówimy o tych, które sprawdzą się w przypadku doświadczonych, jak i początkujących z produktami konopnymi. Natomiast jeśli chodzi o vaporizery za 200-300 złotych to lepiej w ogóle nie brać ich pod uwagę, jeżeli chcemy cieszyć się waporyzacją na najwyższym poziomie.

Dobry waporyzator przenośny musi mieć też bardzo wytrzymałą baterię, a modele w podanej przez nas cenie, są w nie wyposażone. Natomiast te tańsze niekoniecznie są pod tym względem idealne i warto szczegółowo sprawdzać ich parametry. Jeżeli chodzi o to gdzie zakupić takie urządzenia, to najlepiej w jednym ze sklepów dla vaperów online, albowiem mają one znacznie bogatszy i urozmaicony asortyment, co w przypadku sklepów stacjonarnych jest naprawdę rzadkością.