Ile kosztuje ułożenie kostki na betonie?

Za pomocą kostki brukowej można ozdobić teren wokół swojego domu lub obszar publiczny. Ten dość twardy materiał ma wiele zastosowań, jednak czy oznacza to, że za jego ułożenie zapłaci się sporo? Zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju kostki, a także wielkości terenu i poziomu skomplikowania zadania.

Od czego zależy cena układania kostki brukowej?

układanie kostki na betonie poznańPrzed wyliczeniem ogólnego kosztu ułożenia kostki brukowej, warto zapoznać się z cenami samego materiału oraz średnim kosztem robocizny. Kostka brukowa betonowa jest jednym z tańszych, choć bardzo dobrych materiałów na parkingi, chodniki, podjazdy i nie tylko. Wybierając ją, trzeba się liczyć z kosztami około 20-80 złotych za metr kwadratowy. Skąd taka rozbieżność? Im kształt kostki jest bardziej wymyślny, kolor nietypowy, a grubość wysoka, tym materiał będzie droższy. Do zakupionego materiału należy doliczyć koszt wykonania usługi. Może on być zależny od regionu kraju, wielkości zamówionej kostki, a także tworzonych wzorów. Ułożenie kostki brukowej betonowej będzie kosztowało około 40-100 złotych za metr kwadratowy. W połączeniu z ceną materiałów osoba zainteresowana usługą nie powinna zapłacić więcej niż 200 złotych za metr kwadratowy, choć ceny z reguły ustalane są indywidualnie. Gdzie najlepiej opłaca się wynająć firmę? Dla osób ceniących sobie profesjonalne, a przy tym niedrogie układanie kostki na betonie Poznań będzie przykładem miasta, do którego warto zajrzeć w poszukiwaniu specjalistów. Usługi świadczone są tam na bardzo wysokim poziomie.

Cena kostki brukowej w porównaniu z innymi materiałami stosowanymi do utwardzania nawierzchni jest niewielka. Samo jej ułożenie przyniesie wiele korzyści. Właściciel danego obszaru nie będzie musiał martwić się o błoto czy wschodzące chwasty, a kreatywne wzory na chodnikach z pewnością przykują uwagę niejednej osoby.