Grzejnik elektryczny do zadań specjalnych

 

Czasami system centralnego ogrzewania w wielu domach okazuje się być niewystarczający, szczególnie podczas ataku mocnej zimy. Zdarza się także, że posiadamy w domach pomieszczenia, które należą do tych zimnych i mimo ogrzewania odczuwalny jest w nich dyskomfort. Z tych i kilku innych powodów niektórzy z nas szukają sposobów na dodatkowe dogrzanie swojego domu lub poszczególnych pomieszczeń.

Grzejnik elektryczny – zasada działania i rodzaje

grzejniki konwektoroweJak prosto, szybko i niedrogo dogrzać swoje mieszkanie? Z pomocą przyjdą grzejniki konwektorowe. Zasada działania jest bardzo prosta. Grzejnik ten wykorzystuje zasadę przepływu powietrza, które wewnątrz urządzenia ogrzewane jest przez grzałki, po czym wydobywa się górnymi otworami i równomiernie wypełnia całe pomieszczenie. Zastosowane w nim grzałki elektryczne są najczęściej niskotemperaturowe o dużej powierzchni grzania, co oznacza szybki efekt przyjemnego ale łagodnego ciepła w pomieszczeniu, bez niepotrzebnego spalania kurzu. Grzejniki konwektorowe możemy podzielić na modele przenośne oraz te, które montujemy na ścianie na stałe. Ich budowa sprawia, że są wyjątkowo lekkie, co pozwala zawiesić je na każdej powierzchni. Jednak przy wieszaniu takiego grzejnika należy pamiętać o kilku zasadach. Aby jego praca była sprawna, grzejnik musi być odpowiednio oddalony zarówno od ściany, jak i podłogi. Minimalna odległość od tych powierzchni to 10 cm. Umożliwi to swobodny przepływ powietrza. Nie należy grzejników niczym zasłaniać. Nawet otaczająca je firanka spowoduje, że ruch powietrza będzie utrudniony, a co za tym idzie, efektywność grzejnika zaburzona. Co do samego montażu, jest on prosty, a w zestawie z grzejnikiem powinniśmy znaleźć wszystko, co będzie nam potrzebne. Sam kształt grzejnika pozbawiony jest ostrych kantów, a obudowa nagrzewa się do maksymalnie 60 stopni, co czyni go bezpiecznym w użytkowaniu nawet przy dzieciach. Dobrym rozwiązaniem na miejscowe dogrzanie mieszkania są grzejniki elektryczne wolnostojące. Mają niewielkie rozmiary, są lekkie, często posiadają na nóżkach rolki ułatwiające przesuwanie w dogodne miejsce. Te modele najczęściej wyposażone są w wymuszony obieg powietrza, dzięki czemu mimo małych gabarytów, ich praca jest sprawna.

Posiłkując się grzejnikiem elektrycznym zwróćmy uwagę także na wyposażenie go w termostat. Urządzenie to ograniczy zbędne zużycie energii elektrycznej w momencie, kiedy na przykład nikogo nie ma w domu. Można z łatwością zaprogramować grzejnik na dni tygodnia i godziny pracy, ustawić minimalną i maksymalną temperaturę, często nawet zdalnie poprzez aplikację w telefonie.

Wszystkie informacje o działaniu grzejników dostępne są na: https://www.jaga.com.pl/