Eleganckie sukienki komunijne dla dziewczynek

 

Pierwsza komunia święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Duża uroczystość, na którą przyjeżdża bliższa i dalsza rodzina, przyjęcie w lokalu, specjalny tort, prezenty i eleganckie stroje – w tym dniu kilkulatek czuje, że jest najważniejszy, znajduje się w centrum zdarzeń i to na nim skupia się cała uwaga zgromadzonych gości. Wyjątkowość tej chwili podkreślają niecodzienne stroje – białe alby lub komunijne sukienki.

Tiulowe sukienki komunijne wyjątkowym strojem

tiulowe sukienki komunijne dla dziewczynekW zależności od tradycji panującej w danej parafii duszpasterz przygotowujący dzieci do pierwszej komunii prosi rodziców, by ich pociechy były ubrane jednakowo lub pozostawia kwestię stroju do indywidualnego rozstrzygnięcia przez każdą rodzinę. Zazwyczaj jednak stroje są dość podobne do siebie – alby i garniturowe spodnie dla chłopców i tiulowe sukienki komunijne dla dziewczynek. Takie sukienki są szyte na zamówienie przez profesjonalne krawcowe, i zazwyczaj wymagają licznych przymiarek. Dziewczynka, która ma otrzymać taką sukienkę, czuje się niemal jak dorosła osoba – krawcowa pyta ją, czy dobrze się czuje w tym stroju, czy się sobie podoba, a może poprawić upięcie tiulu przy spódnicy? Biała sukienka komunijna podkreśla wyjątkowość chwili i ma symbolizować czystość duszy dziecka przystępującego do pierwszej komunii. Dla większości dziewczynek jest to pierwszy tak elegancki strój, nic też dziwnego, że każda z nich chce wyglądać w nim pięknie i prezentować się olśniewająco, z przyjemnością przychodzi na przymierzanie i poprawki. Profesjonalne zakłady krawieckie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, traktując każdą klientkę, tę dużą i małą, z jednakową uwagą i troską o zaspokojenie jej potrzeb. Dzięki temu sukienki komunijne, które powstają na zamówienie, są wyjątkowe i oryginalne, a dziewczynki mogą jeszcze piękniej przeżyć ten jakże ważny w ich życiu dzień.

Uroczystość pierwszej komunii świętej kojarzy się nam z dziećmi ubranymi na biało, szczęśliwymi i uśmiechniętymi w tym wyjątkowym dniu. Tiulowe sukienki, które najczęściej zakładają dziewczynki, mają podkreślać podniosły charakter tego święta. Mnogość stylów, ozdób, krojów będąca zasługą kreatywnych krawcowych, zachwyca nie tylko dzieci, ale też zgromadzonych gości i sprawia, że wszyscy odczuwają niezwykłość przeżywanych chwil.

Więcej na https://www.lulibu.pl