Ekologiczne torby papierowe

 

Przez wiele lat nagminnie korzystaliśmy z foliowych reklamówek, które mają katastrofalne skutki dla naszego środowiska. W końcu nadszedł czas na rezygnację z nich na rzecz ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są torebki z materiałów biodegradowalnych.

Gdzie mogą być wykorzystywane papierowe torebki?

papierowe torby warszawaJeszcze do niedawna idąc do większości sklepów na zakupy, mogliśmy dostać za darmo lub za niewielką opłatą otrzymać jednorazową reklamówkę foliową. Ich zastosowanie jest tak szerokie, że znajdziemy je niemalże w każdej branży, nawet usługowej. Dla jednych stanowi ona alternatywę dla foliowych reklamówek, a dla innych stanowi świetną reklamę, ponieważ na papierze częstą umieszczane są dane sklepu, logo czy hasła reklamowe typowe dla danej firmy. Jeżeli potrzebne nam są do sprzedaży pewne papierowe torby Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele firm oferujących takie produkty. Przeważnie sprzedawane są w paczkach po kilkaset sztuk, ponieważ są wykorzystywane w hurtowych ilościach. Ich najważniejszą cechą jest duża wytrzymałość, a także biodegradowalność, ponieważ są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. W całości zrobione są z papieru, który został odpowiednio wzmocniony, aby w torbie można było przenosić nawet rzeczy warzące dziesięć kilogramów. Papier nie jest w odporny na wilgoć, ale dzięki specjalnej technice wykonania, torby tego typu z powodzeniem nie zamokną na deszczu. Na rynku najczęściej znajdziemy klasyczne torby wykonane z szarego papieru, na którym mogą być wykonane nadruki.

Porównując ceny foliowych reklamówek do toreb z papieru, to te drugie są nieco droższe, ale za to są ekologiczne. Mają szerokie zastosowanie i bardzo estetycznie wyglądają i co istotne – nie są przeźroczyste, zatem zapewniają dyskretne zakupy.