Duża skuteczność zabiegu depilacji laserowej

Sposobów na pozbycie się niepożądanego owłosienia jest bardzo dużo. Wąsik na górnej wardze, nadmiernie owłosione ręce i pachy oraz okolice bikini, są problemami, których można się pozbyć. Jednym z zabiegów, które można wykonywać w zaciszu domowym, jest depilacja przy użyciu włosku. Metoda ta często powoduje duży dyskomfort i ból, co sprawia, iż jest rzadko wykorzystywana. Wiele pań używa także depilatorów, które skutecznie wyrywają nawet krótkie włoski. 

Długotrwałe efekty depilacji laserowej 

bezbolesna depilacja laserowa - łódźNiestety zabieg ten jest mało komfortowy, może powodować zapalenie mieszków włosowych. Do bezbolesnych metod należy golenie przy użyciu maszynki. Można wtedy jednak uszkodzić skórę, efekty są krótkotrwałe. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na depilację laserową. Zabieg jest szczególnie wskazany w przypadku ludzi, którzy mają tendencję do wrastania włosków, tworzenia się stanów zapalnych. Osoby, które chcą osiągnąć trwały efekt, mogą zdecydować się na zabieg, jakim jest bezbolesna depilacja laserowa – Łódź to miasto, gdzie dobrych gabinetów świadczących tego typu usługi nie brakuje. Sprawia to, iż można cieszyć się nieskazitelną skórą. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest opalona skóra, przyjmowanie leków światłouczulających, ciąża, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Należy zaprzestać depilacji, już miesiąc przed zabiegiem zrezygnować z opalania. Depilacja laserowa może być wykonywana na różnych częściach skóry. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu jest bezbolesna oraz komfortowa dla każdego pacjenta. Światło, która wytwarza laser jest pochłaniane przez melaninę. Powoduje to zniszczenie mieszka włosowego. 

Należy zdawać sobie sprawę, że efekty można osiągnąć po wykonaniu serii zabiegów. Wynika to z faktu, iż tylko część włosów znajduje się w fazie wzrostu. Reagują one wówczas na światło lasera. Z kolei włosy, które pozostają w fazie uśpienia, mają za mało melaniny, by zareagować na światło emitowane przez laser. Zabieg należy powtarzać w odstępach czasowych, gdyż wówczas można osiągnąć pożądane efekty. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie. Należy unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny, nie stosować preparatów zawierających alkohol.