Domowa uprawa storczyków

 

Storczyki to przepiękne, różnorodne i kolorowe kwiaty o nieco egzotycznym wyglądzie. Ich uprawa w warunkach domowych doda dużo kolorytu pomieszczeniom, oraz satysfakcji właścicielom. Dzięki swojemu majestatycznemu wyglądowi i sprawiającym wrażenie kruchości i delikatności kwiatom może wydawać się, że są one niezwykle trudne w uprawie, co na szczęście nie jest prawdą. Wystarczy nieco cierpliwości i troski by móc cieszyć się pięknie kwitnącą rośliną.

Nawożenie storczyków biohumusem

biohumus do storczykówStorczyki lubią dużo światła, świeże powietrze oraz wilgotność, nie lubią jednak być podlewane wodą z kranu. Odpowiednie nawodnienie można im zapewnić poprzez podlewanie ich przegotowaną wodą, najlepiej z dodatkiem płynnego nawozu przeznaczonego specjalnie do storczyków. Cenionym nawozem ogrodniczym, który jest produktem skutecznym, a do tego w pełni naturalnym jest biohumus. Jest to nawóz pozyskiwany z efektów przemiany materii dżdżownic kalifornijskich, które przetrawiają substancje organiczne, takie jak kompost, obornik, torf i różnego rodzaju odpady. Warto stosować biohumus do storczyków, ponieważ jest to produkt delikatny, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia delikatnych korzeni tych kwiatów. Produkt ten posiada także idealnie dobrane do potrzeb storczyków ilości składników pokarmowych, zatem nie ma możliwości by doszło do przenawożenia. Potas zawarty w biohumusie wspiera kwitnienie storczyków i sprawia, że kwiaty dłużej utrzymują się na roślinie, sprawia też, że pędy rośliny są mocne, a liście jędrne. Biohumus jest produktem w pełni bezpiecznym dla ludzi, zwierząt i roślin, naturalnym, bez dodatku sztucznych substancji chemicznych, a także niemożliwy do przedawkowania, co czyni go produktem idealnym dla niedoświadczonych ogrodników i miłośników roślin doniczkowych. Biohumusy występują w różnych wariantach, zarówno do roślin ozdobnych, jak i jadalnych.

Każda odmiana roślin ma swoje odrębne wymagania, dlatego warto dowiedzieć się jakie warunki powinniśmy zapewnić uprawianym przez nas roślinom, by zdrowo rosnąc były prawdziwą ozdobą naszych parapetów. Dodając do wody, którą podlewamy roślinę nieco naturalnego nawozu, takiego jak biohumus dostarczamy roślinie wszystkich potrzebnych jej składników pokarmowych, dzięki czemu może rosnąć silna, zdrowa i piękna.