Dobre kokony do spania dla niemowląt

Choć kokon niemowlęcy jest produktem od lat znanym w krajach skandynawskich, to u nas wciąż pozostaje nowością. Stale zyskuje jednak na popularnością i coraz większa liczba przyszłych rodziców decyduje się o uzupełnienie wyprawki niemowlęcej właśnie o taki element. Czym jest kokon niemowlęcy i jakie ma zastosowanie? Oraz jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu?

Wybieramy odpowiedni kokon do spania

najlepszy kokon do spania dla niemowlątKokony dostępne u poszczególnych producentów mogą różnić się kształtem, krojem, a także zastosowanym materiałem. Każdy z wymienionych czynników będzie miał wpływ na komfort użytkowania. Warto wybrać najlepszy kokon do spania dla niemowląt. Niemowlę będzie spędzało leżąc oraz śpiąc kilka do kilkunastu godzin na dobę, dlatego powinien być on wykonany z materiału umożliwiającego odpowiednią cyrkulację powietrza. Najlepsze będą w pełni naturalne tkaniny, takie jak bawełna, wiskoza bambusowa albo len. Istotne będzie także to, czy materiał posiada odpowiedni certyfikat. Aby utrzymać czystość kokonu, konieczne będzie jego całościowe pranie w pralce, łącznie z materacykiem. Wszystko może przedostawać się przez materiał do materacyka, dlatego tak ważne jest regularne pranie całości w celu uniknięcia rozwoju grzybów czy bakterii. Również rozmiar kokonu może być istotny. Przydaje się on najbardziej przez pierwsze pół roku życia dziecka i ma za zadanie zmniejszać przestrzeń dookoła, aby dziecko czuło się bezpiecznie. Nie ma więc sensu kupowanie kokonów na wyrost, że mogą się przydać z czasem. Zbyt duże modele nie będą spełniały swojej roli, przez co dziecko niechętnie będzie w nich przebywać. Dodatkowo kokon ma za zadanie zabezpieczyć maluszka przed zgnieceniem w czasie wspólnego spania z rodzicami. Dlatego nie może być za duży oraz zajmować zbyt wiele miejsca w łóżku.

Reasumując, choć pozornie zakup kokonu niemowlęcego wydaje się prostym zadaniem, to w rzeczywistości konieczne będzie uwzględnienie wielu czynników, takich jak zastosowane materiały, możliwość prania, wielkość a także obecność dodatkowych elementów. Powinien być to produkt w pełni bezpieczny dla dziecka, a także jak najbardziej dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Dzięki temu będzie służył i spełniał swoją funkcję w taki sposób, w jaki został zaplanowany i zaprojektowany.