Dlaczego zdjęcia nagrobkowe są tak wytrzymałe?

Zdjęcia umieszczane na nagrobkach są bardzo wymagającym rodzajem fotografii. Do stworzenia takiego zdjęcia wymagane jest użycie najnowocześniejszej technologii. Jest to bardzo ważne, aby ten typ portretu nie stracił swojej czytelności pod wpływem pewnych warunków atmosferycznych.

Jak powstaje kolorowe zdjęcie nagrobkowe?

duże zdjęcia nagrobkoweFotografia osoby zmarłej jest umieszczana na jej nagrobku już od wielu setek lat. Oczywiście, na przestrzeni lat zupełnej zmianie uległo podejście do tego, jak taka fotografia jest tworzona. Tradycyjne zdjęcia w takim przypadku zupełnie się nie sprawdzą, ze względu na stałe narażenie na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego też duże zdjęcia nagrobkowe sa obecnie tworzone z użyciem takich technologii, które zagwarantują im bardzo wysoki poziom czytelności, niezależnie od tego, na jakie warunki będą narażone. Przede wszystkim więc, do wydruku zdjęć nagrobkowych nie jest wykorzystywany już laminowany papier fotograficzny. Jak się okazało, tak wydruk ona fotografia nagrobowa nie zachowuje trwałości przez okres dłuższy niż kilka lat. Dlatego też obecnie takie zdjęcia drukowane są na znacznie bardziej odpornych materiałach na przykład na porcelanie czy też ceramice. Oczywiście jasne jest, że stworzenie tego typu fotografii wymaga użycia najnowocześniejszego dostępnego sprzętu, wykorzystującego technologie wypalania porcelany. W ten sposób jednak powstaje fotografia nagrobkowa, która jest wyjątkowa odporna na wszelkie negatywne czynniki zewnętrzne. Pewnym zagrożeniem dla niej pozostaje jedynie stłuczenie. Biorąc to wszystko pod uwagę, oczywistym jest że należy zlecać utworzenie takich fotografii jedynie profesjonalnym zakładom fotograficznym. Podczas wyrobu takiej fotografii może dojść do różnych błędów, na przykład może zostać użyta zbyt niska rozdzielczość, przez co powstałe zdjęcie będzie kompletnie nieczytelne. Dlatego też z duża uwagą potrzeba podejść do wyboru miejsca, gdzie chcemy zlecić wykonanie zdjęcia nagrobkowego.

Trudno wyobrazić sobie obecnie nagrobki bez zdjęć osoby zmarłej. Oczywiście, zdjęcia takie musza być bardzo trwałe, aby niekorzystne warunki atmosferyczne nie spowodowały utraty ich czytelności. Dlatego też, należy zawsze zlecać utworzenie takich fotografii profesjonalistom, którzy wykorzystają wszystkie dostępne metody i urządzenia do ich utworzenia.