Demontaż poszycia azbestowego

Do tworzenia poszycia dachowego obecnie wykorzystywane są najróżniejsze rozwiązania. Jednak w przeszłości gdy domy budowali jeszcze nasi dziadkowie to nie było zbyt dużo możliwości związanych z wyborem materiałów budowlanych. Wówczas do tworzenia dachów używano bardzo często eternitu. Obecnie stosowanie tego typu materiałów jest zakazane a każdy kto na swoim dachu jeszcze eternit posiada to jest zobligowany do tego aby go usunąć. 

Szybka utylizacja eternitu 

utylizacja azbestuEternit niegdyś był wykorzystywany do budowania bardzo często. Materiał ten był jednym z łatwiej dostępnych materiałów jakie można byłoby zastosować do stworzenia poszycia dachowego. Z biegiem czasu jednak zaczęto nieco bardziej przyglądać się temu materiałowi. Okazuje się, że eternit stworzony jest z azbestu, który obecnie zaliczany jest do materiałów szkodliwych. W związku z tym warto zainteresować się kwestią jaką jest efektywna utylizacja azbestu. Wiele osób do tej pory nie zmieniło poszycia w swoim domu i jeszcze na ich dachach znajduje się szkodliwy azbest. Takie rozwiązania powinny być jak najszybciej likwidowane. Eternit składa się w dużej mierze z włókien azbestowych, które mogą być dla nas niebezpieczne. Szczególnie ważne jest to aby nie próbować samodzielnie azbestu z dachów usuwać. Może to powodować podnoszenie się pyłu azbestowego, który może stwarzać dla nas jeszcze większe zagrożenie. Utylizacja azbestu musi być przeprowadzona przez specjalistów, którzy dysponują odpowiednim ekwipunkiem pozwalającym na neutralizowanie zagrożenia. Azbest przed przeprowadzeniem demontażu powinien być odpowiednio wilgotny by pył azbestowy się nie unosił. Dodatkowo istotną kwestią jest to aby stosować specjalne urządzenia odciągowe, które są w stanie skutecznie wchłaniać pył tworzący się podczas zdejmowania azbestu. Dzięki takim urządzeniom można będzie zdjąć azbest w sposób odpowiedni i przede wszystkim bezpieczny. 

Na ten moment dużo się słyszy na temat dofinansowań dotyczących utylizacji azbestu. Niemniej jednak sporo osób niesłusznie uważa, że te dotacje mogą dotyczyć również stworzenia nowego poszycia dachowego. Jednak nie jest tak i pieniądze otrzymać można jedynie na cel jakim jest demontaż eternitu. Odpowiednie dokumenty można składać w wydziałach dotyczących ochrony środowiska.