Dąb w naszych wnętrzach

 

Wybór podłogi do naszego domu powinien być bardzo dobrze przemyślany pod każdym kątem. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, łącznie z tym wizualnym, oczywiście. Do wyboru mamy bardzo dużo alternatyw. W ostatnim czasie, jednak, znów rosnącą popularnością cieszą się drewniane deski. Pięknie się one prezentują, ale trzeba pamiętać o tym,że muszą one zostać odpowiednio zabezpieczone, a później pielęgnowane. Jak każdy rodzaj podłogi, również deski mają oczywiście swoje plusy i minusy. 

Podłoga wykonana z desek dębowych

deska dębowa podłogowaDrewno jest ponadczasowym i tak naprawdę niezastąpionym materiałem, używanych już od kilku tysięcy lat. W ostatnich latach na nowo zaczęliśmy doceniać drewno, ale już nie tylko za jego wyjątkowe właściwości, ale też za unikatowy wygląd. W drewnie zakochali się projektanci wnętrz, którzy często używają go w aranżacjach. Drewniane meble uchodzą za jedne z najbardziej wytrzymałych, a zarazem ekskluzywnych. Drewno może się też znaleźć na naszej podłodze w postaci desek, które potem trzeba odpowiednio zabezpieczyć specjalnym lakierem. Najbardziej popularna jest deska dębowa podłogowa, która uznawana jest za jedną z bardziej wytrzymałych. Do wyboru mamy różne odcienie dębu, od bardzo jasnych desek, wpadających w szarość, po klasyczne, ciemnobrązowe. Dąb ma taką strukturę, że można go dowolnie zabarwiać. Stąd taka różnorodność w wyborze desek dębowych właśnie. Drewno nadaje wnętrzom elegancji. Jest też kojarzone z luksusem, a wynika to przede wszystkim z ceny. Deski drewniane, a w szczególności dębowe, nie należą do najtańszych. Wymagająca jest też pielęgnacja takich desek, żeby cały czas dbać o ich odpowiedni połysk i chronić przed zarysowaniami. Drewno ma to bowiem do siebie, że bardzo łatwo je porysować. Odpowiednio zabezpieczone może być jednak nie do zdarcia. Stąd tak duże zainteresowanie drewnianymi podłogami.

Drewno coraz częściej pojawia się w naszych wnętrzach pod bardzo różną postacią. Coraz więcej osób, przykładowo, decyduje się na drewniane podłogi. Szczególną popularnością cieszą się deski dębowe. Drewniana podłoga zawsze daje wrażenie luksusu i wprowadza do wnętrza niepowtarzalny klimat. Przy okazji, w dzisiejszych czasach, kiedy tak duży nacisk kładzie sią na naturalność i ekologię, drewno idealnie wpisuje się w te trendy.