Czym wyróżnia się profil aluminowy?

 

Jak powszechnie wiadomo tworzenie budynków nie jest łatwym zadaniem. Wymaga wiedzy oraz doświadczenia sztabu architektów oraz budowniczych. Wybór odpowiednich materiałów oraz narzędzi pozwala na stworzenia prawdziwej perełki architektury. 

Do ciekawych elementów konstrukcji należą profile z aluminium. Sprawdź, jak możesz wykorzystać je w praktyce. 

Aluminium – materiał godny opisu

profile aluminiowe wystawoweZanim przejdziemy do podania przykładu zastosowań profili z aluminium zajmiemy się metodą jego wytwarzania. Aluminium jako pierwiastek chemiczny (w skrócie Al) powstaje z boksytu. Wydobycie surowca pod profile aluminiowe wystawowe odbywa się w kopalni. Urobek skalny trafia do rozdrabniarek. Ruda zostaje zamieniona w piasek skalny. Kolejnym etapem jest metoda ekstrakcji. Zanim profile aluminiowe wystawowe tlenek przechodzi się kilka procesów. Proces Bayera pozwala na uzyskanie glinianu sodu. Po hydrolizie oraz procesowi kalcynacji. Obie metody pozwalają na uzyskanie tlenku glinu. Ostatnim z etapów jest stopienie kriolitu oraz elektroliza z udziałem grafitowej anody. Tak otrzymane aluminium może być produktem do tworzenia profile aluminiowe wystawowe oraz innych elementów konstrukcji. Aluminium jest materiałem który podlega licznym obróbkom termicznym.

Wykorzystanie profili aluminiowych – praktyczne zastosowania

Sposobów na wykorzystywanie profili jest wiele. Elementy z aluminium cieszą się ogromnym uznaniem w budownictwie. Proste profile aluminiowe wystawowe są doskonałe podczas budowy obiektów tymczasowych np. namiotów. Konstrukcje zadaszeń, dachów oraz sufitów podwieszanych również są wykonywane z tlenku glinu. Na profile aluminiowe wystawowe decyduje się branża reklamowa. Profile są dobrym materiałem do tworzenia podświetlanych banerów reklamowych.

Standardowe profile w kolorze srebra i bieli znajdą swoje zastosowanie w meblarstwie czy motoryzacji. Ich kształt oraz różnorodne formy sprawiają, że profile aluminiowe wystawowe stają się konstrukcjami galerii oraz pasażów handlowych. Możliwość obróbki, łatwe przycinanie oraz montaż to podstawowe zalety profili. Ponadto profile aluminiowe wystawowe są odporne na korozję. Niska waga pozwala na łatwy transport oraz montaż. Są doskonałą alternatywą dla profili wykonanych ze ciężkiej stali.