Czym rozdrabniać gałęzie?

Wykonując najróżniejsze prace przydomowe często decydujemy się też na przycinanie gałęzi z drzew, jakie mogą rosnąć na naszej działce. W takim przypadku drzewo może wyglądać bardziej estetycznie, ale już sterta wygenerowanych przez wycinkę gałęzi może być problematyczna. W związku z tym warto by było pomyśleć o zainwestowaniu w odpowiednie urządzenia, które pozwolą na rozdrabnianie gałęzi. 

Najnowocześniejsze rozdrabniacze do gałęzi 

najlepszy rębak do drewnaPrzy okazji przycinania drzewek może się okazać, że wygenerowanych zostanie mnóstwo gałęzi, z którymi nie wiadomo co można by było zrobić. Obecnie mnóstwo osób miewa taki problem. W szczególności dużo takich problemów powstaje przy okazji wiosennych prac w ogrodzie. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem może być skorzystanie z rębaków. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najlepszy rębak do drewna. Najwięcej osób jednak wybiera rębaki spalinowe. Posiadają one silnik spalinowy zasilany benzyną. Moc takiego silnika jest na tyle duża, że wystarcza do rozdrobnienia nawet bardzo grubych gałęzi. Rębaki spalinowe składają się również z komory, do której wrzucane są gałęzie. Wewnątrz niej znajdują się ostrza tnące oraz wałki, które odpowiadają za transport gałęzi w odpowiednim kierunku. Rębaki nie występują jedynie w wersji spalinowej. Można też spotykać się z takimi rębakami, które podłącza się do ciągników. W tym wypadku moc rębaka zależna jest od tego jak mocny silnik jest w naszym traktorze. Rębaki tego typu podłącza się do specjalnego wałka, który przekazuje moc z silnika. Rębaki przeznaczone do montażu na ciągniku są w stanie rozdrabniać naprawdę grube kawałki drewna. Zdarza się czasami tak, że do takich rębaków wrzuca się nawet całe drzewka i urządzenie bez większych oporów sobie z nimi radzi. Sprzęt tego typu wykorzystywany jest jednak na dość dużą skalę i jest on przeznaczony do dość wytężonej, codziennej pracy. 

Na ten moment rozdrabniacze, zwane rębakami można znaleźć w marketach. Takie urządzenia dają możliwość rozdrobnienia gałęzi z każdego gatunku. Warto zauważyć, że rębaki spalinowe z reguły wyposażone są w kółka, które pozwalają na transport urządzenia. Czasami ich waga bywa dość znaczna więc posiadanie kółek może być dość dużym ułatwieniem przy korzystaniu z tych urządzeń.