Czy warto używać skarpetek do wody?

 

Kiedy wybieramy się z dzieckiem na basen warto pamiętać o zabraniu ze sobą podstawowych przedmiotów. Najważniejsze z nich to czepek i klapki. Przyda się też szczotka Tangle Teezer do mokrych włosów. Jednak jeśli idziemy z małym dzieckiem warto wziąć ze sobą również pieluchy do wody wielokrotnego lub jednorazowego użytku.

Dlaczego niektórzy korzystają ze skarpetek do wody?

skarpetki do wodyNie zapomnijmy oczywiście o stroju kąpielowym i okularkach do pływania. Dzieci potrafią być bardzo marudne, kiedy woda dostanie im się do oczu. Weźmy ze sobą też chłonny ręcznik. Niektórzy zabierają też skarpetki do wody. Jest to coraz popularniejszy gadżet na naszych basenach. Mają antypoślizgową podeszwę dzięki temu nasz maluch uniknie upadków. Można je prać w zwykłej domowej pralce. Skarpetki mają również przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne przeszycia, pomogą więc utrzymać odpowiednią higienę. Produkt ten w niczym nie przeszkadza podczas pływanie, bo jest lekki i elastyczny. Skarpetki dostępne na rynku wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Przechodzą bardzo dużo testów, ponieważ są produktem wykonanym dla dzieci. Dorośli jednak również mogą korzystać z ich dobrodziejstw. W wielu sklepach sportowych znajdziemy również bowiem ofertę tego produktu dla dorosłych. Mój mąż, zapalony pływak, również nich korzysta. Jaś, nasz synek, od bardzo małego towarzyszy nam na basenie. Bardzo szybko nauczył się pływać.

Jeśli nasze dziecko będzie odpowiednio wyposażone na pewno nie stanie mu się krzywda. Pamiętajmy, że miejsca takie jak baseny czy aquaparki są siedliskiem różnego rodzaju bakterii i grzybów. Dzieje się tak z powodu wilgotnej atmosfery, która się tam znajduje. Miejsca są oczywiście odpowiednio czyszczone, ale, jak to się mówi, przezorny zawsze ubezpieczony.