Czy opłaca się kupować bramę przesuwną?

Każdy magazyn czy tez zakład produkcyjny znajdujący się w hali powinien być odpowiednio zabezpieczony. Nie chodzi tu tylko o ryzyko włamań, ale również wpływ niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak mróz czy wilgoć, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na stan zgromadzonego towaru jak i używanych maszyn przemysłowych. Z tego też względu kluczowy dla tego typu przedsiębiorstw powinien być dobór odpowiednich bram, zapewniających dobrą izolację.

Jaka brama przesuwna jest najlepsza do magazynu?

bramy przesuwne poznańDla każdego magazynu, centrum logistycznego czy zakładu produkcyjnego najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej komunikacji w celu szybkiego zarządzania towarem. Chodzi o to, aby możliwe jak najbardziej przyśpieszyć odbiór lub wywóz towaru czy tez wyprodukowanych części. Dlatego tez większość fabryk czy zakładów produkcyjnych decyduje się na bramy przesuwne Poznań jest tym miastem, gdzie takie bramy zakupić najłatwiej. Bramy przesuwne stosowane są w magazynach z kilku powodów. Po pierwsze w stosunku do bram uchylnych, pozwalają oszczędzić sporo miejsca, które byłoby potrzebne aby umożliwić swobodny ruch skrzydeł bram uchylnych. Dzięki temu znacznie więcej towaru może być zgromadzone na terenie hali. Kolejną zaletą bram przesuwnych jest oszczędność czasu, który byłby potrzebny na otwarcie standardowej bramy. Bramy przesunę dzielą się na bramy na szynie lub samonośne. Te drugie są lepszy rozwiązaniem dla magazynów, gdyż rolki jezdne są rozmieszczone w słupie bramy a szyna – bezpośrednio w gruncie. Dzięki temu mniejsze jest ryzyko zapchania się szyn, co tak często występuje w bramach przesuwnych szynowych. Należy pamiętać, że gdy taka szyna się zapcha konieczne jest jej oczyszczenie, w innym przypadku może to doprowadzić to uszkodzenia bramy podczas prób jej zamknięcia lub otwarcia. Mimo tych zalet, bramy przesuwne do zastosowań przemysłowych nie odbiegają od innych jeżeli chodzi o zapewniony poziom izolacji. Mało tego, ich krótki czas zamykania czy otwierania przekłada się na mniejsze straty ciepła w pomieszczeniu co pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić środki potrzebne na ogrzanie hali.

Wybór odpowiednich bram do magazynów czy hal produkcyjnych jest konieczny, aby zapewnić odpowiednią izolację zakładu produkcyjnego od niekorzystnych warunków zewnętrznych. Dobór odpowiednich bram pozwali zaoszczędzić czas podczas wykonywania prac związanych na przykład z przyjmowaniem dostaw.