Czy można nauczyć się języka przez Internet?

W gimnazjum oraz szkole średniej nie przykładałam większej uwagi do nauki języków obcych. Był to mój duży błąd, ale przyznam szczerze, że nauczycielka od angielskiego była osobą, która zdecydowanie nie zachęcała, a wręcz zniechęcała do nauki. Parę miesięcy temu zaczęłam jednak uczęszczać na naukę angielskiego on-line. Przez ten czas zrobiłam spore postępy.

Nauka przez Internet jest wygodna

nauka języka angielskiego przez internetZauważyłam, że brak umiejętności posługiwania się językiem obcym przeszkadza mi w pracy. Firma, w której pracuję to polskie przedsiębiorstwo, ale od jakiegoś roku, czy dwóch współpracujemy z wieloma innymi firmami, więc język angielski stał się niezbędny do komunikacji z naszymi kontrahentami. Ja nie radziłam sobie w takich sytuacjach zbyt dobrze. Właśnie dlatego zapisałam się na indywidualne zajęcia online z angielskiego u studentki filologii, która jest naprawdę świetnym nauczycielem. Potrafi naprawdę zainteresować treścią zajęć. Moim zdaniem nauka języka angielskiego przez internet jest naprawdę fajna i przede wszystkim szybka. Zajęcia stacjonarne oczywiście nie trwają dłużej niż te on-line, ale trzeba na nie dojechać, co zawsze uważałam za pewnego rodzaju stratę czasu. Poza tym teraz, gdy na dworze zaczyna się już robić naprawdę zimno, a dni są coraz krótsze, zajęcia w formie on-line są niezwykle przyjemne.

Uważam, że lekcje online są jak najbardziej okay! Przyznam szczerze, że nauka angielskiego przez Internet jest naprawdę przyjemna i przede wszystkim efektywna. Mój poziom komunikowania się w języku angielskim jest coraz lepszy i potrafię już prowadzić swobodne rozmowy z native speakerem. Oczywiście cały czas robię błędy w wymowie i gramatyce, ale zdarza się to coraz rzadziej, a ja coraz mniej się denerwuję mówiąc w obcym języku.