Co na okna w salonie?

Umieszczając na oknach zasłony albo firany, myślimy przede wszystkim, żeby ukryć przed światem zewnętrznym nasze mieszkanie i zachować intymną atmosferę w domu. Jednak mają też one drugą funkcję. Są ozdobą naszego mieszkania. Dlatego nie mogą być przypadkowe.

Firany czy rolety?

ekskluzywne firany do salonuJest wiele możliwości, jak zakryć nasze okna. W zależności od tego, ile chcemy zasłonić, możemy wybrać ciemne rolety albo zwiewne firanki. Rolety są dobrym rozwiązaniem do sypialni oraz pokojów dziecięcych. Pozwalają one zachować intymność w pomieszczeniu. Chroni ona także przed nadmiernym naświetleniem pokoju. Jeżeli lubimy spać do późna, spuszczona roleta nam to ułatwi. W innych pomieszczeniach warto zdecydować się na coś lżejszego. Na przykład, ekskluzywne firany do salonu będą nie tylko ładnie wyglądać, ale też pozwolą na to, żeby do pokoju wpadło więcej światła. Dzięki temu w ciągu dnia będziemy mogli wykorzystać naturalne światło maksymalnie. Do firan możemy dodać zasłony o pasującym wzorze. Także do kuchni można wybrać firanki. Niekoniecznie muszą one być krótkie. I wcale nie musimy decydować się na proponowane do kuchni firany z kuchennymi motywami, jak czajniki albo owoce. Tutaj też możemy skusić się na długie eleganckie firany. Mogą nawet być to te same firany, które wiszą w salonie. Spowoduje to, że całe nasze mieszkanie nabierze charakteru i będzie wyróżniało się spośród innych spójnością. To dosyć odważny pomysł, ale nasz dom na pewno zapadnie wielu w pamięć, właśnie za sprawą takiego wystroju.

Wybierając firany do salonu, dokonujemy wyboru, który będzie miał wpływ na nasze samopoczucie i to, jak będą się czuć w naszym mieszkaniu goście, których tam zaprosimy. Zasłony nie powinny nas przytłaczać i odcinać od świata, ale subtelnie przed nim chronić.