Co brać pod uwagę przy zakupie ciągnika?

Ciągnik jest jedną z tych maszyn, bez której trudno wyobrazić sobie prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. W ostatnim czasie nastąpił prawdziwy rozkwit tej branży maszynowej,ciągniki zostają wyposażone w nowe funkcje oraz możliwości. Warto więc poważnie zastanowić się, jaką maszynę tego typu wybrać.

Jaki ciągnik wybrać?

CASE LublinZe względu na kryzys w rolnictwie, każdy rolnik musi poważnie przemyśleć każdą poważniejsza inwestycję, do której zalicza się również zakup niezbędnych maszyn rolniczych. Bez odpowiednich inwestycji modernizujących nasze gospodarstwo trudno oczekiwać jednak wzrostu jego rentowności. Z tego względu jednak pierwszym parametrem branym pod uwagę podczas zakupu ciągnika jest jego cena, a raczej stosunek ceny do jakości. Większa część rolników woli wybrać ciągnik markowy, a używany w cenie maszyny nowej, ale tej mniej znanej marki. Widać więc wyraźnie, że niezwykle ważną kwestią dla rolników jest producent maszyny, którą chcą zakupić. Przy zakupie maszyny nowej, warto skorzystać z porównywarki cenowej, wpisując na przykład frazę – ciągnik CASE Lublin. Jeżeli chodzi o zakup urządzenia z drugiej ręki należy dokładnie się do tego przygotować, Jeżeli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy na temat stanu technicznego ciągników, nie powinniśmy przystępować do finalizacji transakcji sami, gdyż sprzedawca na pewno to wykorzysta, sprzedając nam niepełnowartościową maszynę. 

Kolejną ważną dla rolników kwestią braną pod uwagę przy zakupie nowego ciągnika są spodziewane koszty jego eksploatacji. Chodzi tutaj zwłaszcza o moc silnika i zużycie paliwa, które przełożą się bezpośrednio na koszty paliwa i tym samym koszty utrzymania maszyny. Nie bez znaczenia są tez koszty i dostępność różnego rodzaju akcesoriów do tego typu maszyny oraz liczba i opinia o pracy punktów serwisowych.