Cewnik który pomaga w oddaniu moczu

 

Problemy z układem moczowych najczęściej spotykają wiekowych i starszych ludzi, przez co najczęściej bywa i tak, że trzeba ich zacewnikować, zwłaszcza podczas poważnej operacji, bo nie którzy albo już nie trzymają moczu, albo maja problem z jego oddaniem. Najczęściej problem jednak doskwiera mężczyzn, a to wszystko przez prostatę, która najczęściej dokucza po 45 roku życia. 

Ulga podczas sikania dzięki cewnikowi

dwudrożny cewnik foleyaAby odczuć ulgę podczas sikania, zwłaszcza po zabiegach czy przy chwilowych problemach z  prostatą, najlepiej założyć dwudrożny cewnik foleya, zwłaszcza wykonany specjalnie dla alergików. Taki cewnik powinien byc wykonany w całości tj 100 % silikonu, dzięki czemu jest on wtedy przeznaczony dla każdego alergika. Ponadto taki cewnik posiada dwa kanały, jeden do odprowadzania moczu, drugi zaś do napełniania balonika. Miękki silikon nie podrażnia i nie wywołuje żadnych, ale to żadnych reakcji alergicznych. Taki cewnik może być nawet założony na maksymalnie 30 dni. Warto spytać w sklepie medycznym czy cewnik jest wykonany w 100 procentach z medycznego silikonu, ponieważ jest to jedna z bardziej istotnych rzeczy. Cewnik z silikonu, jest bardziej komfortowy dla pacjenta, nie czuje on go w ogóle, dzięki idealnie gładkiej powierzchni  jaką ma cewnik, nie odkładają się kryształki moczu, a co za tym idzie cewnika można używać taki długi czas, jak poprzednio wspomniałam aż 30 dni.  Taki cewnik dwurożny musi być naprawdę wytrzymały na rozerwania i na wszelkie inne czynniki zewnętrzne.  Niektóre cewniki foleya mają właśnie pasek kontrastujący, który jest widoczny chociażby na zdjęciach RTG.  Cewnik tego typu jest przezroczysty i gładkie, nie zżółknieje. Ceny za taki cewnik wahają się od 8 złotych a nawet do 15 złotych. Wszystko zależy od tego  jaką wielkość wybierzemy i jakie dodatkowe udogodnienia dla naszego pacjenta.

Cewnik może się kojarzyć z czymś nieprzyjemnym, cóż po części jest to prawda, ponieważ sama aplikacja go nie powinna byc bolesna, jednaki tak do najprzyjemniejszych to nie należy. Cewnik potrafi bardzo ułatwić życie, zwłaszcza osobom starszym, które mają problem z oddaniem moczu i nie potrafią się normalnie wysikać, niestety . Również osoby, które przebyły jakiś zabieg mając założony cewnik na pewno zda on odpowiedni rezultat.