Budowa ogrodu zimowego

Czas zimy jest kojarzony z tym, że przyroda obumiera by odrodzić się dopiero na wiosnę. Wielu z nas jednak fascynuje się uprawą różnych ozdobnych kwiatów i w zimie bardzo nam ich brakuje. Są jednak pewne metody pozwalające na skuteczne uprawianie roślin zimą. Jedną z takich metod jest uprawianie roślin w ogrodach zimowych, które dobudowuje się do naszych domów.

Sprawdzony producent ogrodów zimowych

ogrody zimoweW czasie wiosny i lata nasze ogrody wyglądają świetnie ponieważ mienią się pełną gamą kolorów. Jednak im bliżej do jesieni to tych kolorów zaczyna ubywać. Dzieje się tak aż do momentu gdy wpadnie pierwszy śnieg. Możemy jednak uprawiać rośliny w naszym domu. Do tego zadania świetnie sprawdzą się ogrody zimowe. Niekiedy ogrody te są niesłusznie mylone z werandami czy też oranżerią. Ogrody zimowe obecnie występują w wersjach zimnych oraz ciepłych. Jeśli zależy nam na tym by uprawiać piękne kwiaty to koniecznie warto pomyśleć o ogrodach ciepłych. Przy budowaniu takich konstrukcji kluczową sprawą jest odpowiednie ulokowanie naszego ogrodu. Szczególną uwagę należy zwracać na to by nasz ogród ustawiony był pod odpowiednim kątem w stronę wschodu słońca. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na maksymalne nasłonecznienie w naszym ogrodzie. Do budowania ogrodów zimowych najczęściej wykorzystuje się drewno. Jednak dodatkowo używa się PCV oraz różnych dodatków z metalu.

Do postawienia ogrodu zimowego nie będziemy potrzebowali specjalnego zezwolenia. Nie obejdzie się jednak bez zgłoszenia chęci budowy odpowiednim urzędom. Wymogiem jaki musimy spełnić jest ten by nasz ogród zimowy nie miał większej powierzchni niż 35m2. Natomiast ilość takich ogrodów nie może przekroczyć dwóch na każde 500m2 powierzchni działki. W przypadku chęci zbudowania większego ogrodu musimy starać się o zezwolenie.