Automatyczne szlabany parkingowe

Nic tak nie wkurza jak to, gdy przyjeżdżamy pod swój blok, a wszystkie miejsca parkingowe są zajęte, w większości przez osoby przyjezdne, a nie mieszkańców, przez co my musimy zostawić samochód dwie ulice dalej. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się nad skorzystaniem z parkingu, który posiada przypisane miejsca parkingowe do samochodów.

Szlabany parkingowe otwierane kartą

szlaban parkingowy na kartęTechnologia bardzo szybko się rozwija w każdej branży, nawet w branży parkingów. Taką nowinką techniczną, która uprzyjemnia życie jest szlaban parkingowy na kartę. Największą zaletą takiego systemu jest to, że z parkingu nie skorzysta nikt nie uprawniony. Jest to bardzo sprawiedliwe rozwiązanie, ponieważ skoro płacimy już za wynajem mieszkania, lub je kupiliśmy, to powinniśmy mieć prawo zaparkować w okolicach swojej klatki. Działanie takiego systemu jest bardzo proste. Wystarczy podjechać pod szlaban, a następnie przyłożyć specjalną kartę do czytnika. Jeśli zostaniemy rozpoznani przez system, to szlaban się uniesie, a my będziemy mogli wjechać na parking. Do danego parkingu jest przypisana idealnie taka ilość kart, jaka jest liczba miejsc parkingowych. Tego typu systemy bardzo dobrze się sprawdzają. Żeby zobrazować sobie jak wygląda taki system, to możemy go porównać do systemów, które zainstalowane są na siłowniach i basenach. Tam też mamy kartę i po przyłożeniu jej do czytnika możemy przejść przez bramkę. Karty są imienne, więc nie ma możliwości aby korzystała z niej osoba, która nie jest jest właścicielem.

O zaletach takiego systemu możemy się rozpisywać bardzo długo, ale nie o to tutaj chodzi, zwłaszcza że sam system się dobrze reklamuje przez to, że jest niezawodny. Gdyby opisany system nie był dobrym rozwiązaniem, to nie byłby stosowany tak powszechnie.