Ashwagandha i jej wpływ na zdrowie

Ashwagandha była pierwotnie stosowana w tradycyjnej indyjskiej medycynie ajurwedyjskiej. Zioło to staje się coraz bardziej popularne na zachodzie i jest najbardziej znane ze swojej zdolności do zmniejszania stresu oraz promowania spokojniejszego i szczęśliwszego życia. Coraz więcej dowodów wskazuje na imponującą różnorodność korzyści, które przynosi.

Zalety suplementów z ahwagandhą

suplementy witaminowe ashwagandhaWykazano, że ashwagandha wspiera nadnercza poprzez normalizację poziomu kortyzolu. Zmniejsza to negatywne skutki wysokiego (lub niskiego poziomu) tego hormonu. Jest to bardzo istotne, ponieważ ciągły stres może być szkodliwy dla zdrowia. Funkcja nadnerczy jest ściśle związana z czynnością tarczycy, dlatego ashwagandha wspiera nadnercza, co ma pośredni wpływ na poprawę funkcji tarczycy. Zwiększa energię i wytrzymałość. Wykazano, że suplementy witaminowe ashwagandha znacząco wpływają na wyniki sportowe, poprawiając pojemność serca i płuc, jednocześnie zwiększając poziom energii. Jest to nie tylko przydatne dla osób uprawiających sport, ale także pomocne dla tych, które zmagają się z niskim poziomem energii lub cierpią na ciągłe zmęczenie. Ashwagandha stabilizuje poziom cukru we krwi, zmniejszając jego poziom, gdy jest zbyt wysoki lub zwiększając go, jeśli jest zbyt niski. Biorąc pod uwagę dowody wpływu poziomu cukru we krwi w chorobach takich jak depresja i demencja, zioło to może mieć ogromny wpływ na zdrowie. Badania wykazały również doskonałe działanie wzmacniające układ odpornościowy. Ponieważ ashwagandha ma silne właściwości przeciwzapalne, jest bardzo przydatna w walce z bólami różnego pochodzenia, takich jak zapalenie stawów. Ponieważ zioło jest bogate w żelazo, przyczynia się również do wzrostu liczby czerwonych krwinek.

Ashwagandha, magiczne zioło, jest uważana za dar natury dla ludzkości. Przez wieki medycyna ajurwedyjska stosowała ją w leczeniu codziennych problemów, takich jak stres, niepokój, wyczerpanie czy bezsenność. Dzięki obfitości przeciwutleniaczy, żelaza i aminokwasów, nic dziwnego, że ashwagandha jest jednym z najsilniejszych ziół.