Antywłamaniowe kraty rolowane

Kraty dostaniemy najczęściej w kolorze ocynkowanej stali. Jest to bardzo popularny kolor i uniwersalny. Pasuje do absolutnie wszystkich innych kolorów czy to elewacji czy też wnętrz niezależnie id ich wystroju. Dzięki temu kraty mają nie tyko niebanalny wygląd ale tez ponadczasowy, uniwersalny, niebanalny. Sprawdzą się tak w nowoczesnych budynkach jak i tych które nawiązują do minionych epok.  

Wybór stalowej kraty rolowanej

kraty stalowe rolowaneKraty stalowe rolowane spełniają wiele funkcji jednocześnie. Są elementem zabezpieczającym pomieszczenia prze włamaniem. Ich kolejną funkcją jest nadawanie wnętrzu nowego wyglądu dlatego świetnie sprawdzają się w dużych przeszklonych budynkach gdzie spełniają rolę częściowo ekspozycji wystawy. Posiadają specjalną konstrukcję, która zapewnia komfort i łatwość ich użytkowania. Występują najczęściej w modelach typu sinusoida lub cegiełka. Poszycie tej ostatniej zbudowane jest ze stalowych rurek połączonych ze sobą w prostokątnym układzie. Kraty typu sinusoida zbudowane są z pancerza, który składa się ze stalowych rurek wyprofilowanych w sinusoidę. Sinusoidy połączone są ze sobą spinkami przegubowo mogą posiadać różny rodzaj napędu. Spotkamy także kraty z otworami o kształcie prostokątów. Swoim wyglądem potrafią podkreślić nowoczesność wnętrza. Wykonywane są właśnie dlatego celu w kolorze anodowanego aluminium, co dodaje im elegancji. Przeważnie produkowane są nie ze stali jak dwie omówione powyżej kraty ale z aluminium wysokiej jakości. To gwarantuje im wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne do tego stosunkowo lekkie. Jedne mają wbudowany system sprężynowy, inne o większych rozmiarach i narażone na bardziej intensywną prace układ elektryczny boczny. Może być tez nawojowy schowany w skrzynce. Ramy kraty możemy zamówić w dowolnej kolorystyce zawartej w palecie RAL. Jest tam aż 200 wariantów kolorystycznych, więc bez obaw, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Kraty znalazły zastosowanie głównie w galeriach handlowych, salonach sprzedażowych. Jednym słowem wszędzie tam gdzie ważne jest bezpieczeństwo, wygoda i odpowiednia ekspozycja wnętrza. Ich wygląd można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Tworzą solidną konstrukcję antywłamaniową. Są bezawaryjne i żywotne w eksploatacji dlatego tak wiele sklepów się na nie decyduje.