Reklama
 • Poniedziałek, 13 maja 2013 (14:33)

  Jogurt naturalny może skutecznie zastąpić tłustsze produkty, np. śmietanę lub majonez. Jeżeli zastąpisz nim pół szklanki 18-procentowej śmietany, wówczas okaże się, że zjesz nawet o 90 kalorii mniej!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 maja 2013 (14:32)

  Nasiona, łodygi i liście selera naciowego łagodzą niestrawność, poprawiają pracę nerek i płuc. Chociaż jeszcze nie zostało to dowiedzione, można spotkać się z poglądem, że wyciąg z nasion tej rośliny również zmniejsza bóle reumatyczne. Zaś przebywający na diecie powinni jak najczęściej chrupać łodygi tego selera, gdyż są one niskokaloryczne i przyspieszają przemianę materii.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 maja 2013 (14:32)

  Próbujesz się odchudzić, ale nic z tego nie wychodzi? Jeśli tak – zastanów się, czy przyczyna otyłości nie leży w... twojej psychice. Bo „zajadanie” emocji to zdaniem ekspertów od żywienia jeden z głównych powodów przyczyniających się do występowania nadwagi i otyłości w dzisiejszych czasach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 9 maja 2013 (10:50)

  Unikaj napojów i produktów zawierających pobudzającą kofeinę. To: kawa, czekolada, cola, herbaty niezio łowe, środki dietetyczne i nie które leki przeciwbólowe. Palacze papierosów z reguły śpią płytko i często budzą się nad ranem ze względu na działanie nikotyny. Podobnie działa alkohol. Choć daje szybki efekt senności, kilka godzin później jego poziom we krwi zaczyna spadać, co sprawia, że się rozbudzamy. Sen jest wtedy gorszej jakości. Jeśli więc chcesz się wyspać, nie pij alkoholu na 6 g

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:10)

  Choć wiemy, że nie są zdrowe i mają zgubny wpływ na figurę, to często nie potrafimy się im oprzeć. Pomogą nam w tym sprytne sposoby!

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Poniedziałek, 6 maja 2013 (10:03)

  Świeży ananas jest pyszny, zdrowy i znakomicie oczyszcza organizm. Wypróbuj dwudniową dietę z tym owocem w roli głównej, a poczujesz się lekka i pełna energii.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 26 kwietnia 2013 (11:24)

  Potrawy szczodrze przyprawione papryką chili dostarczają nie tylko silnych wrażeń smakowych. Także wspomagają proces odchudzania. Kapsaicyna zawarta w tych niewielkich strączkach przyspiesza przemianę materii oraz ułatwia spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Ale papryka chili ułatwia również zapanowanie nad apetytem na niezdrowe słodycze, słone przekąski oraz tłuste potrawy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 26 kwietnia 2013 (11:24)

  Jeśli chcesz schudnąć bez wysiłku, wyjedź na urlop w... wysokie góry! Ludzie otyli tracą kilogramy, przebywając na dużych wysokościach, a niska waga utrzymuje się przynajmniej przez cztery tygodnie – do takich wniosków doszli naukowcy z Niemiec. Badacze podejrzewają, że niższa zawartość tlenu w powietrzu na dużych wysokościach prowadzi do zwiększenia poziomu leptyny, czyli hormonu hamującego apetyt. Podkreślają jednak, że przyczyny tego zjawiska muszą jeszcze zostać zbadane.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 25 kwietnia 2013 (11:51)

  Naturoterapeuta Jerzy Andrzej Masłowski radzi, co jeść, by nasze kości były mocne i zdrowe.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 25 kwietnia 2013 (11:50)

  Czy możliwe jest odchudzanie przez dwa dni w tygodniu? Dr Michael Mosley i Mimi Spencer udowadniają, że tak. Autorzy książki „Dieta 5:2” to utytułowany lekarz, który zyskał sławę jako propagator zdrowego stylu życia, obecnie współpracownik zespołu naukowego BBC oraz dziennikarka publikująca w najpopularniejszych magazynach lifestyle’owych na świecie. Książka ma za zadanie zmienić spojrzenie na diety i udowodnić, że wcale nie trzeba ulegać chwilowym modom, żeby cieszyć się zdrowiem i szczupłą

  Czytaj więcej Komentarzy:0